Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Меѓународен карате турнир „Солидарност опен“

 

Во спортската сала „М.А. Ченто“ во Маџари по 16-ти пат се одржува Меѓународниот карате турнир „Солидарност опен“. Турнирот е во организација на КК Солидарност, поддржан од Општина Гази Баба и Град Скопје.

Настап имаа 450 натпреварувачи во повеке категории, во кати и борби.

Турнирот го отворија и присутните натпреварувачи, тренери, судии и гости ги поздравија градоначалниците на општина Гази Баба, Тони Трајковски и на Град Скопје, Коце Трајановски.


08.05.2016

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree