Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Мини баскет за најмладите

 

Општина Гази Баба, во соработка со Општинскиот Сојуз на училишен спорт и Македонската Кошаркарска Федерација, организираше дружење на учениците од одделенска настава од основните училишта преку спортската активност мини баскет.

На настанот, кој се одржа во спортската сала „Методија Андонов - Ченто“ во н. Маџари, присуствуваше градоначалникот Тони Трајковски кој имаше свое обраќање пред присутните и на учениците им посака убаво дружење и напомна дека ќе се продолжи со организирање на вакви настани се со цел учениците од помала возраст да бидат поактивно вклучени во спортските активности.

. Обраќање имаше и генералниот секретар на Македонската Кошаркарска Федерација, Моника Гаврилоска која истакна дека Кошаркарската Федерација е секогаш подготвена да учествува и да поддржува проекти за популаризација на кошарката.

На спортското дружење присуствуваа и голем број на ученици од основните училишта и нивните наставници како поддршка на нивните другарчиња кои се натпреваруваа.


07.04.2016

 

 

 

Air Jordan 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree