Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Најдобрите на еднодневна екскурзија

 

За најдобрите спортски екипи и поединци кои настапуваа во училишните спортски лиги во учебната 2015/2016година и за најдобрите ученици од ОУ„Наум наумовски – Борче“ и ОУ„Дане Крапчев“ кои на државните натпревари во хорови, оркестри и соло пеење ги освоија првите места, општина Гази Габа ги награди со еднодневна екскурзија.

Учениците се дружеа и заедно со своите наставници разгледаа дел од убавините на Република Македонија, односно го посетија Вевчани каде ги видоа прекрасните Вевчански извори и водопади.

Во текот на денот ја посетија и Струга каде прошетаа покрај кејот на реката Дрим и на плажите покрај Охридското езеро.

Во текот на целата учебна година се одржуваа натпревари во следниве спортови : Футсал- машки, футсал- женски, кошарка- машки, кошарка – женски,одбојка, ракомет- женски, пинг понг - машки,пинг понг- женски, тенис- машки, тенис- женски,шах- машки, шах- женски, атлетика- машки и атлетика- женски.


14.06.2016

Buty treningowe do biegania w terenie

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree