Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Нов распоред на ЈСП за волонтерите

 

Волонтерите кои сакаат да помогнат во расчистувањето на теренот во погодените подрачја во општината од невремето, можат да ги користат автобусите наменети за нив, во следните термини:

Поаѓање: 09,00 ч, 12,00 ч. и 15,00 ч.

Враќање: 13,00 ч, 16,00 ч и 19,00 ч.

Локации на поаѓање:

       - Општина Ѓорче Петров пред црквата Св. Петар и Павле, продолжува кон Карпош – спроти Сити мол, продолжува кон центар – Југодрво, продолжува кон Хотел Контиентал спроти општина Гази Баба и крајна точка пункт – обиколница

       - Општина Кисела Вода – пред општината, продолжува кон Аеродром – на бул. Србија пред Окта и продолжува кон пункт – обиколница

       - Општина Бутел пред стара општина Бутел, продолжува кон црквата Св. Јован и продолжува кон пункт – обиколница

       - Пред Хотел Континентал автобусот ќе поминува помеѓу 9,15 – 9,30 ч; 12,15 – 12,30 ч; и 15,15 – 15,30 ч.


11.08.2016

Adidas Yeezy shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree