Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Нова инвестиција во Гази Баба

 

Градоначалникот Тони Трајковски беше во работна посета во н. Хиподром, на локацијата кај старата Млекара, која долго време стоеше како руина и потенцијална еколошка закана за овој дел од општината.

Во моментов во тек е расчистување на просторот, каде е предвидено да се изгради стамбено – деловен комплекс, градинка и бензинска пумпа, а инвстицијата ќе изнесува околу 10 – 12 милиони евра.


27.06.2016

Saldos - Entrega gratuita

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree