Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Нова пристапна улица во Ченто

Нова пристапна улица во Ченто


 

За потребите на новата спортска сала, во близина на ОУ „Крсте Мисирков“ во населбата Ченто, општина Гази Баба изгради нова пристапна улица која води до салата, со должина од 60 m и широчина од 5 m. Долж улицата е изградена и нова пешачка патека од павер елементи со вкупна површина од 240м2 , а на крајот од улицата ќе се изгради и паркинг простор, со капацитет за 15 паркинг места.

 

Општина Гази Баба за новата улицата направи водоводна и фекална канализација како и нова ограда во должина од 70m која е дел од оградата на ОУ „Крсте Мисирков“

 

Вкупната инвестиција за овие активности изнесува 3.700.000 денари. Изведувачи на работите се фирмите Жикол , Енергомонт, ДансаТрејд и Ју Бај2.

 


18.02.2016

 

 

 

jordan Release Dates

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree