Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Нови 40 решенија за легализација

 

Општина Гази Баба со денешните 40, има доделено околу 6.340 решенија за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти на физички и правни лица, од околу 16.000 поднесени барања за легализација од страна на граѓаните.

Формирани се повеќе тимови составени од вработени во општината, се за подобрување на динамиката на решавање на предметите, за постапување по барањата за легализација.

Решенијата ги подели градоначалникот Тони Трајковски и ја нагласи важноста од навремено добивање на информации за градење. Тој апелираше дека законот мора да се почитува и новите дивоградби се третираат како кривично дело.

Секоја информација за постапката за регуларно и целосно спроведување на законот за градење може да се добијат кај вработените во општината.


13.05.2016

 

sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree