Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Ново мултифункционално игралиште

 

Во населба Ченто на улица „Палмиро Тољати“, се изгради мултифункционално игралиште за мал фудбал и кошарка, со димензии 20м х 40m . Околу игралиштето има поставено ограда со височина од 4 метри и рефлектори за спортување во вечерните часови.

Градоначалникот Тони Трајковски и градоначалникот на град Скопје, Коце Трјановски заедно со жителите од овој дел на Ченто го пуштија во употреба спортскиот објект, на кој се одигра и еден фудбалски натпревар.

Oпштината ги следи потребите на граѓаните и онаму каде што има услови истите и ги реализира. Воедно градоначалникот ги замоли граѓаните да внимаваат на игралиштето и да го чуваат, како би можеле што подолго да го користат за спортување, забава и другарување.

Грдоначалникот Трајановски го честита пуштањето во употреба на ова игралиште и рече дека ќе поддржи проекти на општината кои се во насока на подобрување на условите за живеење на граѓаните.

За изградба на овој спортски објект, општината издвои средства во висина од околу 2,2 милиони денари, а изведувачи на работите се фирмите Дан Са Трејд и Адра.


18.07.2016

nike air max 2009 red mahogany wood putty

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree