Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Обука за кариерно советување

 

Во големата сала во општина Гази Баба во тек е обука за кариерно насочување која ќе се одржува два дена, во организација на СОС Детско село и со поддршка од општина Гази Баба. Целта на обуката е преку проектот Социјална инклузија и екомонско зајакнување на млади и млади брачни парови во ризик, да се постигне екномска издржливост на брачните парови. Учесниците во овој проект ќе учествуваат во активности и ќе научат повеќе за улогата на советникот за кариера, теориите за развој на кариера, основни комуникациски вештини и сл. Ќе се опфатат и фазите во процесот на советување на клиентот како и процесот на донесување на одлуки. По завршувањето на оваа обука ќе се одржат уште неколку, а во ноември ќе се одржи завршно тестирање и на учесниците ќе им бидат доделени сертификати за советник за кариерно насочување.


13.06.2016

Air Force 1

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree