Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Одлични резултати за Фортуна 2009

 

Во организација на Фудбалската Академија „Младост - Тошев“ од Кочани , се одржа Првиот детски Фудбалски Турнир „Оризарски Куп 2016“, каде учествуваа повеќе од 150 дечиња.

На овој турнир учествуваше и ФК „Фортуна 2009“ од Сингелиќ. Дечињата на клубот се натпреваруваа во три возрасни категории 2004, 2005 како и оние родени во 2007 година. Генерација 2004 и 2005 турнирот го завршија без ниту еден пораз, додека 2007 до финалето стигна со две победи во групи.

Финалните резултати се: За Генерација 2004: Фортуна 2009 – Брегалница (Штип) 3:1 . Генерација 2005: Фортуна 2009 – Академија Постолов-Пандев 4:0. Генерација 2005: Фортуна 2009 - Брегалница (Штип) 3:1 ,пенали 3:2 .

Фортуна 2009 освои и три индивидуални награди: Генерација 2004 Најдобар голман- Јасир Мурати , Најдобар играч-Бленд Зекири,а Генерација 2005 Најдобар играч- Лука Петровски .

Учествувуваа и екипите: „Постолов Пандев“,„Осогово“, „Брегалница“,„Слога“, „Зрновка“, „Куманово“, „Фудбал Старс“, „Еуроспорт“.


23.06.2016

Nike Air Zoom Pegasus

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree