Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Одржана трибина на тема „Превенција од злоупотреба на дрога 

Одржана трибина на тема „Превенција од злоупотреба на дрога"


 

Во Основното училиште „Стив Наумов" се одржа трибина на тема „Превенција од злоупотреба на дрога" од страна на преставници од Одделението за превенција од Секторот за внатрешни работи- Скопје.

 

Присутни беа членови на совет на родители и стручен кадар, полициски службеници од ПС-Гази Баба кои со интерес ја следеа презентацијата и се информираа за знаците кои покажуваат дека некој младинец почнал да користи дрога.

 

Темата предизвика интерес кај присутните при што се разви дискусија во која се побара поголемо присуство на полицијата во парковите, пред зградите, во близина на училишниот двор.

 

Овие средби се одржуваат и во другите училишта од населените места во општината.

 


01.03.2016

 

 

 

Off-White Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree