Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

ООУ „Дане Крапчев" на државен натпревар

 

ООУ„Дане Крапчев" учествуваше на овогодинешните хорски смотри кои се одржаа во две фази, на општинско ниво и на државно ниво. Мандолинскиот оркестар од ова училиште под раководство на наставникот Ванчо Јовчев на општинскиот натпревар го осови првото место, со освоени 100 бодови.

Во втората фаза од натпреварувањето , на државниот натпревар, кое се одржа во Кавадарци, учество земаа најдобите ансамбли од Македонија. Мандолинскиот оркестар од ООУ„ Дане Крапчев" и на овој натпревар ја покажа својата маестралност и го освои првото место со највисоки 99 бодови, доделени на натпреварувањето.


16.05.2016

 

NIKE AIR MAX

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree