Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

ООУ „Кирил и Методиј“ во Тарту, Естонија

ООУ „Кирил и Методиј“ од Стајковци во периодот од 25. до 29. април 2016 година, беше во посета на градот Тарту, Естонија.

 

Директорката, Ана Петровска преку Националната агенција за европски образовни програми, присуствуваше на тренинг курс за училишно образование од Програмата Erasmus+.

Со работата на училиштето беа запознаени учесниците од Романија, Украина, Португалија, Турција, Австрија, Естонија, Полска, Шкотска, како и предавачите од Англија и Холандија. Исто така, на присутните благодарение на Erasmus+ програмите, им беше одржана обука на тема "Formal-Non-Formal: Youth Work in School". Присутните на овој семинар разменија искуства, се здобија со нови знаење и вештини. Целта на тренинг курсот беше спроведувана преку работилници и интерактивни предавања одржани од неколку предавачи и координатори на проектот и преку посета на различни институции. На учесниците им беше доделен "Youthpass" Европски сертификат за признавање и препознавање на неформалнoто и информалното учење.


13.05.2016

 

Běžecké tretry Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree