Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Општински натпревар по Прва помош

Општина Гази Баба и Општинската организација Црвен Крст - Гази Баба, го организираа 39-от натпревар по Прва помош за ученици од 9 основни и 3 средни училишта на територија на општина Гази Баба.

 

Емилија Ѓурчиновска, раководител на секторот за поддршка на Градоначалникот на Гази Баба, им посака успех во натпреварувањето на сите учесници и го прогласи натпреварот за започнат.

Во категорија на основни училишта прво место освои ООУ „Крум Тошев“, второ место ОУ „Стив Наумов“ и трето место ОУ „ Крсте Мисирков“.

Во категорија на средни училишта, прво место освои СУГС „Панче Арсовски“, второ место АСУЦ „Боро Петрушевски“ и трето место СЕТУГС „Михајло Пупин“.

Пехарите за освоените места и дипломите за учество во категорија на основни и средни училишта ги додели претседателот на ООЦК – Гази Баба, Д-р.Крсте Поповски.

Благодарници им беа доделени на едукаторите кои ги обучуваа екипите од основните и средните училишта и на одговорните професори од училиштата.


07.05.2016

 

Nike React Element 87

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree