Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Осветување на темелите на црквата Сретение Господово

Осветување на темелите на црквата Сретение Господово


 

Во населбата Железара во присуство на Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев , Министерот за финансии Зоран Ставрески, градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски,градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски, пратеничката Олга Најденовска, Претседателот на Советот на општина Гази Баба Милан Андоновски, советници на Советот на општина Гази Баба и голем број на граѓани беа осветени темелите на црквата Сретение Господово .

 

Со осветувањето чиноначалствуваше Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан.

 


15.02.2016

 

 

 

NIKE AIR MAX

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree