Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Патронен празник на ОУ „Григор Прличев“

 

Основното училиште „Григор Прличев“ од н. Железара го прослави својот патронат.

 

Пред присутните гости учениците се преставија со богата програма која сочинуваше драматизација, настап на училишниот хор, балетска точка, интерактивна точка на англиски јазик како и музички и ритмички точки.

 

На настапот присуствуваше и градоначалникот Тони Трајковски кој доби благодарница за посебен придонес на условите за работа и развој на училиштето и имаше свое обраќање на кое им го честита патрониот празник на наставниците и учениците и им посака успеси во реализирање на воспитно-образовниот процес.

 


25.03.2016

 

 

 

sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree