Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Патронен празник на ОУ„Крум Тошев“

Патронен празник на ОУ„Крум Тошев“


 

Основното училиште „Крум Тошев“ од н.м Трубарево го прослави својот 29-ти роденден. Пред присутните гости учениците се претставија со богата програма која сочинуваше драматизација, музички и ритмички точки, настап на училишниот хор и оркестар но, и фолклорна точка.

 

На настапот присуствуваше градоначалникот Тони Трајковски кој доби благодарница за посебен придонес во подобрувањето на условите за работа и развој во училиштето и имаше свое обраќање пред присутните, каде им го честита патрониот празник на наставниците и учениците и им посака успеси во реализирањето на воспитно-образовниот процес.

 


29.02.2016

 

 

 

สินค้าออกกำลังกายผู้หญิง คุณภาพ ราคาพิเศษ

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree