Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Ревија на песни, музика и игри

 

Здружението на пензионери на Гази Баба беа домаќини на 14-тата ревија на песни, музика и игри од третиот регион. Манифестацијата се одржа во Домот на АРМ, на која учество земаа Здруженијата на пензионери од: Сарај, Воени пензионери, Кисела Вода, Илинден, ОВР и Гази Баба, а учествуваа и КУД Скопје, каде претставија дел од обичаите и културата на народното творештво на Македонија.

Присутните ги поздрави градоначалникот Тони Трајковски, а поздравен збор имаа и Ѓорѓе Андонов, претседател на ИО на ЗП Гази Баба и Станка Трајковска, секретар на ИО на СЗПМ.


10.05.2016

 

Nike Air Max 270

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree