Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Почитување на традиционални обичаи

Почитување на традиционални обичаи


 

Во објектите на предучилишната установа „Детска Радост“ по повод божиќните празници се спроведуваат активности за почитување, негување на традицијата и обичаите за празнувањето на празниците Коледе и Бадник. По тој повод најмалите се запознаа со значењето на традиционалните празници, обичаи, почитување и нивно празнување.

 

Дечињата со интерес и возбуда ги подготвија коледарските пакетчиња како и лепчето со паричка кое кај нив предизвика радост и среќа.

 


08.01.2016

 

 

 

Mens Nike Trainers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree