Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Поделени 45 нови Решенија за легализација

Поделени 45 нови Решенија за легализација


 

Градоначалникот Тони  Трајковски денес додели уште 45 решенија за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти на физички и правни лица или вкупно околу 6.150 решенија издадени досега.

 

Во општина Гази Баба се пристигнати 16.000 барања за легализација од страна на граѓаните.

 

Воведени се повеќе технички мерки за подобрување на динамиката на решавање на предметите, преку тимовите формирани да постапуваат по барањата за легализација, кои се составени од вработени во општината.

 

Градоначалникот Тони Трајковски ги подели решенијата и ја нагласи важноста од навремено добивање на информациите за легализација на дивоградбите, бидејќи дивоградбите се третираат како кривично дело, и секоја информација за постапката за регуларно и целосно спроведување на процесот на легализација може да ја добијат кај вработените во општината.

 


05.02.2016

 

 

 

Nike React Element 87

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree