Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Полицискo-родителска патрола

 

Општина Гази Баба во соработка со СВР-Скопје и Совет на родители од Основното училиште „Стив Наумов“ организираа полициско-родителска патрола со цел ноќна прошетка низ населбата Автокоманда.

При патролирањето беа посетени дворовите на основно училиште „Стив Наумов“, објектите на Детската Градинка- „Детска Радост“, Средното училиште „Панче Арсовски“ како и паркинзите и парковите каде младите во ноќните часови се собираат.

Полициските службеници и родителите разговараа со младите, ги советуваат како да се заштитат од девијантните појави и пороците кои се присутни во општеството, да го чуваат инвентарот во училишните дворови и да соработуваат со полицијата.


04.07.2016

Pánské oblečení

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree