Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Потпишан договор за повластено користење на јавен градски превоз на лица со посебни потреби

Потпишан договор за повластено користење на јавен градски превоз на лица со посебни потреби


 

Општина Гази Баба согласно Програмата за здравство, социјална заштита и заштита на децата за 2016 година на подрачјето на општината, предвиде средства за реализирање на проектот Повластено користење на јавен градски превоз на лица со посебни потреби.

 

За таа цел општина Гази Баба , Градот Скопје и Јавното Сообраќајно Претпријатие потпишаа договор каде што општина Гази Баба учествува со средства од 300.000 денари.

 

Ова ќе биде наменето за обезбедување на бесплатни електронски картички за лица со посебни потреби, кои ќе ги користат во јавниот градски превоз.

 


17.02.2016

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree