Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Предавање за е-отпад во ОУ„Дане Крапчев“

Во ОУ „Дане Крапчев“се одржа едукативно предавање за електронски отпад со што се означи почетокот на кампањата за е-отпад која се остварува во соработка со Центарот за климатски промени и општина Гази Баба.
За таа цел е доделен специјален контејнер за одложување на е-отпадот во училиштето.
Учениците ќе го собираат е-отпадот за рециклажа бидејќи е опасен по здравјето и животната средина, а со тоа се и потенцијални добитници на награда од организаторот.

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree