Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Предавање за остеопороза во ,,Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови"

Предавање за остеопороза во ,,Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови"


 

Во ,,Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови"- Маџари се одржа информативна едукација за остеопороза. Предавањето го одржа Д-р Томислав Анчевски, специјалист по интерна медицина, кој со голем ентузијазам и посветеност се потруди општите факти за оваа болест да им ги презентира на корисниците.

 

Целта на оваа едукација беше да се информираат за суштината на оваа болест бидејќи иако многу стари лица имаат пробеми со остеопорозата ретко кој е правилно информиран и запознаен со нејзината комплексност.

 

Докторот ги посочи факторите, предиспозициите, начинот на лекување како и мерките за превенција од оваа болест и со тоа барем делумно им ги даде потребните информации и ги упати каде и како да интервенираат во случај на потреба.

 


08.02.2016

 

 

 

Patike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree