Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Проект „Рециклирање со имагинација“

Проект „Рециклирање со имагинација“


 

Во објектите на предучилишната установа „Детска Радост“ се спроведоа дел од активностите на проектот „Рециклирање со имагинација“, каде најмалите изработуваа новогодишни украси од капачиња.

 

Целта на проектот е децата да се едуцираат за придобивките од селектирање и рециклирање на отпад, развивање на лична одговорност за заштита на животната средина, запознавање со материјалите за рециклирање, развивање на добри животни навики и слично.

 

Дечињата со голема заинтересираност и внимание ја спроведоа активноста наменета за поттикнување на креативноста.

 


05.01.2016

 

 

 

Girls Nike Air Force 1 Shadow White Sail Stone Atomic Pink CZ8107-100 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree