Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Проект „Вреднување на играта“ во Детска Радост

 

Во градинката „Детска Радост“ се одржа презентација на проектот „Вреднување на играта“, клучна акција 2 за стратешко партнерство помеѓу училишта и градинки од програмата Еразмус.

Во овој проект вклучени се партнери, организации од Македонија, Литванија, Италија и Романија, кои присуствуваа на средбата каде разменија мислења и искуства за начинот на работа.

На презентацијата присуствуваа претставници од Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Министерството за труд и социјална политика, општина Гази Баба, вработени во градинката.


10.06.2016

M2k Tekno

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree