Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Проект „Запознавање на децата од градинките со прва помош“

Проект „Запознавање на децата од градинките со прва помош“


 

Општина Гази Баба во соработка со Општинската Организација на Црвениот Крст- Гази Баба и оваа година продолжува со спроведување на проектот „Запознавање на децата од детските градинки со прва помош“, кој беше наменет за децата од големите групи на предучилишните установи „Детска Радост“ и „25 Мај“.

 

При реализацијата на проектот, беа спроведени предавања низ креативни игри и едукативни работилници, каде што дечињата се запознаа со значењето, улогата и активностите на Црвениот Крст, а се стекнаа и со основни знаења по прва помош и самозаштита од одредени повреди ( посекотина, повреда на глава,крварење на нос,изгореници на рака и сл).

 


16.02.2016

 

 

 

Nike Air Barrage Mid QS Peak White Black Sport Red CD9329-011 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree