Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Прво место за ОФС Гази Баба

 

Репрезентацијата на општински фудбалски сојуз Гази Баба, составена од играчи кои се натпреваруваат во општинската лига Гази Баба, учествуваше во полуфиналниот натпревар во рамки на натпреварувањето меѓу сите општински фудбалски сојузи во составот на ФФМ.

Во натпреварот помеѓу екипите на ОФС Гази Баба и ОФС Битола, ОФС Гази Баба победи со резултат од 2:1.

Во наредниот натпревар кој беше финален, кој се одигра на стадионот во градот Велес, репрезентацијата на ОФС Гази Баба ја победи репрезентацијата на ОФС Штип со 1:0.

Општина Гази Баба континуирано преку програмата за спорт финансиски ја помага работата на општинскиот фудбалски сојуз Гази Баба.


19.05.2016

 

Air Max

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree