Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Пуштање на електрична енергија

 

Општина Гази Баба во соработка со ЕВН забрзано работи на тоа граѓаните од поплавените подрачја што поскоро да добијат електрична енергија.

Досега е пуштено уличното осветлување во Ченто, Инџиково како и на ул. „Алија Авдовиќ" во Сингелиќ. Напонската мрежа е пуштена во функција во Ченто и Инџиково, а е осветлено и игралиштето во ОУ„25 Мај".

Онаму каде што не беше оспособена ел. мрежа на неколку локации беа поставени агрегати за напојување со ел.енергија.


12.08.2016

スニーカーの検索一覧【新着順】

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree