Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Пуштено во употреба спортско игралиште

 

Во дворот на ОУ „Стив Наумов“, беше пуштено во употреба реконструираното спортско игралиште за мал фудбал со вештачка трева и место уредено со клупи за резервни играчи.

Ова игралиште првенствено ќе го користат учениците од ова основно училште, децата од градинката Детска радост за спортски активности, а во слободните термини ќе може да го користат и граѓаните за рекреативни фудбалски натпревари.

Заедно со директорот на училиштето се направија и соблекувални, кои ќе се користат при спортските активности.

Целта на оваа инвестиција е да ги мотивираме најмладите жители од општината да бидат повеќе на спортските терени.

За реконструкцијата на игралиштето од буџетот на општината беа издвоени 1,8 милиони денари.

За следниот период општината ќе направи план вакви спортски објекти да може да се изградат во другите основни училушта, за потребите на учениците и на жителите од Гази Баба.

На настанот присуствуваа градоначалникот Тони Трајковски, претседателот на Советот, Милан Андоновски, членови на Советот, директори на основни училишта и жители на н.Автокоманда.


14.04.2016

 

 

 

Mens Running Trainers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree