Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работилница за рачни изработки во Дневниот центар за стари лица

Работилница за рачни изработки во Дневниот центар за стари лица


 

Во ,,Дневниот центар за стари лица и центар за давање помош во домашни услови" во н.Маџари се одржа работилница за презентација на рачни изработки создадени од вредните раце на корисничките н центарот.

 

Целта на оваа работилница е да се поттикне желбата за креативност и да се разменат искуствата, урнеците и плетките.

 

Тие беа и повеќе од мотивирани и донесоа прекрасни презентации на изработени шалови, капи, калчини, елеци дури и малку по иновативни изработки на предмети како украси за домот.

 


24.02.2016

 

 

 

Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree