Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна обиколка на градежни активности

 

Општина Гази Баба продолжува со изградбата на пешачките патеки, тротоари и скверови на територија на општината. Во првата фаза се изработија тротоари со должина од околу 7 km, а во втората фаза се планира изградба на тротоари во повеќе населени места, со вкупна должина од околу 2,3 km. Вкупната инвестиција на проектот е 5.600.000 денари, а изведувач е фирмата ЈуБај2.

Градоначалникот Тони Трајковски изврши увид во градежните работи на пешачки патеки од павер елементи во н.Ченто. Работната обиколка се одвиваше на две локации: на улиците „Јужноморавски бригади“ и „Среќко Пужалка“ како и на ул. „ Катлановска“ кај објектот „Синоличка“ кој е дел од детската градинка „25 мај“ . Градоначалникот упати апел до граѓаните да не ги паркираат своите возила на тротоарите, бидејќи тие служат за пешаците и нивно безбедно движење.


12.05.2016

 

Chaussures Homme J.M. Weston

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree