Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна посета на ОУ„ Наум Охридски“

 

Градоначалникот Тони Трајковски и претставници од УСАИД беа во работна посета на ОУ„Наум Охридски“ каде минатата година беше поставен нов покрив и беше извршена санација на училиштето.

Реализираниот проект опфаќаше замена на кровот со поставување на лимен покривач и поставување на изолација, демонтирање и поставување на нова громобранска инсталација, замена на внатрешните врати, санација на подовите и плафоните, се направи молерисување како и уредување на дворот.

Преку проектот за меѓуетничка интеграција во образованието на УСАИД училиштето „Наум Охридски“ соработува со основното училиште „26 Јули“ од Шуто Оризари и овозможува соработка, дружење и осознавање на културата на другите заедници.

Учениците заеднички учествуваа во креативна работилница и изработија велигденски украси и интересни слики со различни техники на изработка.


28.04.2016

sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree