Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна посета на вицепремиерот Владимир Пешевски на Гази Баба

 

Вицепремиерот за економски прашања, Владимир Пешевски, беше во работна посета на општина Гази Баба, во чии рамки заедно со градоначалникот Тони Трајковски ја посетија фирмата Ариљеметал.

 

Оваа компанија е двапати корисник на можноста странски експерти да ја посетат, со цел да и се подигне квалитетот и начинот на функционирање, што всушност е дел од Проект на Владата, наменет за компаниите од Македонија.

 

Градоначалникот Тони Трајковски рече дека општина Гази Баба има основано Бизнис клуб во кој членуваат повеќе компании од општината, со цел да се има поблиска комуникација со бизнис секторот, од каде ќе произлезат поконкретни предлози и идеи за заедничка соработка.

 

Бизнис клубот очекуваме да биде дел од функционирањето на локалната економија, кој преку знаењата и искуствата на компаниите, како и деловната мрежа на партнери и соработници во регионот и пошироко ќе придонесе за подинамична, локациски препознатлива и економски просперитетна општина Гази Баба.

 

Работната посета на вицепремиерот Владимир Пешевски продолжи во општина Гази Баба, каде со градоначалникот Тони Трајковски имаа средба со претставници од неколку компании од општината, на која компаниите ги изнесоа своите предлози, сугестии и поставуваа прашања за некои проблеми со кои се среќаваат во текот на нивното работење.

 


25.03.2016

 

 

 

Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree