Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна посета во Булачани

Градоначалникот Тони Трајковски беше во увид на градежни работи кои се во тек , за изградба на втора фаза на водовод во н.м Булачани.

Со проектот кој е започнат од минатата година, со кој се изгради 1,2 км водоводна мрежа, во втората фаза ќе се изгради 1,3 км со што со заокружување на проектот комплетно ќе се замени мрежата и ќе има 2,5 км нова водоводна мрежа.

По завршувањето на фазата ќе се пристапи кон санација и комплетно асфалтирање на улицата во должина од 250м.

Со подобрување на водоснабдувањето во ова населено место ќе се воведе ред и водата ќе се користи порационално, ќе се постават водомери и на граѓаните ќе им се овозможат подобри услови кои им се потребни за секојдневно живеење.


26.04.2016

adidas Yeezy Boost 350

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree