Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна средба со Амбасадорот Стојан Карајанов

Работна средба со Амбасадорот Стојан Карајанов


 

Градоначалникот Тони Трајковски оствари работна средба со Амбасадорот на Република Македонија во Рпублика Албанија, Стојан Карајанов.

 

На средбата се разговараше за потенцијалите на општина Гази Баба и можности за инвестирање од страна на компаниите од Република Албанија.

 

Исто така, градоначалникот и Амбасадорот разговараа за можна соработка и збратимување со општина од Република Албанија, соработка на компаниите сместени на нејзина територија со компании од соседната земја и можноста да се користат пристаништата од страна на бизнис заедницата.

 


01.03.2016

Air Jordan 1 Retro High OG 'Chicago' White and Black-Varsity Red For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree