Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна средба со директорот на АрцелорМитал

Работна средба со директорот на АрцелорМитал


 

Градоначалникот Тони Трајковски имаше работна средба со генералниот директор на компанијата АрцелорМитал, Волфганг Марингер, кој на оваа функција е од неодамна.

 

На средбата се разговараше за досегашната успешна соработка на повеќе полиња помеѓу општината и компанијата и проекти кои во иднина би можеле заеднички да ги реализираат.

 

Инаку компанијата АрцелорМитал во континуитет учествува во повеќе проекти кои општината ги реализира со градинките и основните училишта, а новиот генерален директор изрази подготвеност таа соработка да ја продолжи.

 


01.03.2016

Nike Air Force 1 Low Barely Volt/Black-White For Sale

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree