Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работни средби со компаниите од Гази Баба

 

Градоначалникот Тони Трајковски започна со работни посети со претставници од компаниите од општина Гази Баба.

Целта на средбите е да се слушнат проблемите со кои се соочуваат компаниите во текот на своето работење, а кои се поврзани со активности на општината, потребите на компаниите за развој на своите капацитети, а се разговара и за заедничката соработка на повеќе полиња.

Општина Гази Баба во насока на поблиска комуникација со бизнис секторот, има основано Бизнис клуб, во кој членуваат поголем број на компании од нејзина територија.

Од заедничките средби на Бизнис клубот, се очекува да произлезат поконкретни предлози и идеи за заедничка соработка, а воедно, компаниите ќе бидат дел од функционирањето на локалната економија, преку кои ќе се придонесе за подинамична и економски попросперитетна општина.


14.04.2016

 

 

 

Air Jordan

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree