Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Расчистување на привремените депонии

 

На подрачјето кое што беше погодено од поплавата во август, покрај големите депонии во Стајковци и Сингелиќ кои се комплетно расчистени, се направија и неколку привремени помали депонии, каде граѓаните го фрлаа отпадот при расчистување на нивните куќи и дворови. Изминатите денови интензивно се работи на нивно расчистување, и тоа на привремените депонии покрај патот Стајковци – Црешево, Стајковци – Брњарци и во Страчинци.

Во расчистувањето се користи механизација од камиони и утоварувачи.


06.09.2016

 

 

 

 

Boots

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree