Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Реализиран проект за меѓуетничка интеграција

 

Во рамки на Проектот на USAID за Меѓуетничка Интеграција во Образованието, како дел од активностите за унапредување на интегрираното образование, предвидени со стратешкиот документ „Чекори кон интегрирано образование во образовниот систем на Република Македонија", во ООУ „Наум Наумовски Борче" беше реализиран Квиз натпревар на тема „Заедно учиме".

Учество во Квиз натпреварот земаа вкупно 32 ученици од II-ро, III-то, IV-то и V-то одделение од ООУ„Наум Наумовски Борче" и од партнер училиштето ООУ „25 Мај".

Учениците се натпреваруваа во четири екипи, при што во секоја група имаше ученици од двете училишта.

Учениците заеднички одговараа на поставените прашања, победници во овој квиз натпревар немаше, победници беа сите ученици.


08.06.2016

Saldos - Entrega gratuita

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree