Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Реконструкција и нова урбана опрема

 

Општина Гази Баба продолжува со поставување на нова урбана опрема како и санација на веќе постоечката.

. Градоначалникот Тони Трајковски беше во работна посета во населбата Железара каде изврши увид во работните активности кои беа во тек.

Се уредуваше парковското зеленило , се санираа клупите и се освежија со нов слој на боја, а се поставија и нови корпи за отпадоци.

Градоначалникот напомена дека е од голема важност граѓаните да внимаваат на урбаната опрема , да не ја оштетуваат бидејќи само така ќе имаме убава и здрава околина.

Во следниот период овие активности ќе продолжат низ сите населени места во општината каде покрај реконструкцијата ќе се постават 100 нови клупи и 100 нови канти за отпадоци.

Во акцијата учествува и ЈКП „Гази Баба“ , каде вработените ја изработуваат урбаната опрема, а општина Гази Баба обезбедува материјал за истите.


16.06.2016

nike sneaker boot in olive green ohio menu prices

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree