Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Решенија за финансиска поддршка на пет занаетчии

Решенија за финансиска поддршка на пет занаетчии


 

Градоначалникот, Тони Трајковски ги прими претставниците од занаетчиските фирми од подрачјето на Гази Баба, добитници на финансиска подршка за развој на занаетчиството кои беа избрани од формираната комисија од три члена, претседателот на Занаетчиската комора на град Скопје, Никола Петров, претставник од Секторот за локален и економски развој, Сашо Трајков, претставник од Советот на Гази Баба, Невенка Стаменковска.

 

На средбата градоначалникот свечено им ги додели Решенијата за користење на финансиска подршка.

 

На Јавниот Повик, од вкупно 19 пријавени занаетчии, регистрирани во Занаетчиската Комора на град Скопје, комисијата донесе одлука финасиските средства да бидат доделени на следниве занаетчии:

 

ТВ сервис „Дигитал“– Јасмина Герговска

 

Чевларската работилница „ Сигурност“ – Венцо Постолов

 

Производство на свеќи „Ана“ – Снежана Дојчиновска

 

Лимарофарбарски дуќан „Давид“ – Јовица Митревски

 

Изработка на бижутерија „КД Јувелир“ – Катарина Дода

 


16.02.2016

 

 

 

Air Jordan Retro 1 baby blue white ,Nike Air Jordan 1 baby blue white, Price: $61.00 - Air Jordan Shoes, Aljadid

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree