Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Се одржа 40-тата седница на Советот на општина Гази Баба

Се одржа 40-тата седница на Советот на општина Гази Баба


 

На 40-тата седница на Советот на општина Гази Баба членовите на Советот ja усвоија предложената точка на дневниот ред и донесоа одлука за воспоставување на соработка помеѓу општина Гази Баба и град Скопје за финансиско учество за изградба на дел од улицата „Никола Киров Мајски“ и улица „5“ во населба Хиподром 2, со комплетна инфраструктура.

 

Покрај оваа, се донесе и одлука за воспоставување на соработка помеѓу општина Гази Баба и град Скопје за изработка на проектна документација и реализирање на проект за изградба на водоснабдителен систем за подобрување на снабдувањето со вода за населените места Методија Андонов Ченто, Сингелиќ, Стајковци и Инџиково.

 

На седницата на Советот се усвои и одлуката за формирање на Центар за млади и НВО за општина Гази Баба.

 


29.01.2016

 

 

 

Mens Flynit Trainers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree