Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Се одржа манифестацијата „Големата Мајка“

 

Традиционално, по шести пат, во неолитското село Тумба Маџари, се одржа манифестацијата „Големата Мајка“, на која општина Гази Баба направи промоција на книгата поезија „Носталгија“ , од младата поетеса Трајанка Блажевска.

Манифестацијата ја отвори градоначалникот Тони Трајковски, а промотор на книгата беше познатиот писател Горјан Петревски.

На настанот, покрај промоцијата на книгата поезија, проф. др.Васил Тоциновски имаше свое обраќање пред присутните каде говореше за творештвото на Горјан Петревски како и за неговата нова книга „Духот на Михаела Косар“.

Во музичкиот дел настапија: Александра Коцевска и Глигор Гелебешев, Антониа Гиговска и трио Џентлмени.

Прекрасниот амбиент на неолитската населба Тумба Маџари, дополнително и даде убавина на целата манифестација.


29.05.2016

 

 

 

Women Air Jordan 1 Mid "Crimson Tint" 852542-801 Pink White Online, Price: $88.58 - Air Jordan Shoes

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree