Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

„Сообраќајна култура на децата во предучилишните установи“

 

Општина Гази Баба во соработка со СВР Скопје и во текот на оваа година продолжува со реализиција на проектот „Сообраќајна култура на децата во предучилишните установи “.

Целта на проектот е децата кои престојуваат во големите групи во детските градинки да се запознаат со основните поими за сообраќајот, почитувањето на сообраќајните правила, однесувањето во сообраќајот, безбедно преминување на улица, сообраќајните знаци и сл.

Реализацијата на активностите од проектот наиде на интерес кај најмалите, а секое дете како подарок доби линијар.


15.04.2016

AIR MAX PLUS

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree