Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Состанок на кризниот штаб во општината

 

Поради земјотресите кои го зафатија подрачјето на град Скопје градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски одржа итен состанок со кризниот штаб во проширен состав, на кој се разгледуваше состојбата во сите населени места.

Се известуваат сите граѓани од подрачјето на Гази Баба во случај на посериозно нарушување на стабилноста на станбените објекти да пријават на телефонскиот број 195 на Центарот за управување со кризи, со кој општината ќе биде во постојан контакт и соодветно добиените насоки и препораки од Републичкиот кризен штаб во координација со ИЗИС ќе се превземат соодветни активности.

Преку целата ноќ во сите месни и урбани заедници и во просториите на општината ќе има дежурни служби кои ќе ја следат состојбата и ќе бидат во координација со ЦУК.

Дежурниот телефонски број на општина Гази Баба е 02 3226655.


11.09.2016

 

 

 

 

Sneakers Nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree