Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Состојбата на каналската мрежа во Гази Баба

 

Стручни лица од ЈП Водостопанство Скопско Поле и претставници од Општина Гази Баба, денес (09.09.2016 г.) направија увид во каналската мрежа низ општината, при што се констатираше дека и по тридневните врнежи од дожд, пропусната моќ на каналите е во добра состојба.

Тоа се должи на континуираната работа на ЈП Водостопанство Скопско Поле и интензивното расчистување на каналската мрежа по поплавата која се случи во август.


09.09.2016

 

 

 

 

nike

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree