Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Спортски активности во објектот „ Детелинка“

Спортски активности во објектот „ Детелинка“


 

Најмалите од воспитните групи од објектот „ Детелинка“, кој е во рамките на предучилишната установа „ 25 Мај “, учествуваа во спортски активности за зајакнување.

 

Покрај секојдневните утрински вежби за загревање на телото, се реализираат и применуваат подвижни игри со натпреварувачки карактер и примена на музика.

 

Во рамките на проектот за спорт и спортски активности децата се дружат со членовите на Ритмичкото - спортско друштво „Олимпиас“ , каде преку другарувањето најмалите се запознаа со разни видови на танц , односно со румба , самба, чачача.

 

Во овие активности соработката со родителите е многу важна, бидејки тие често пати се вклучени во заедничкото дружење и активностите со децата.

 


03.03.2016

nike headquarters Sneakers

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree