Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Спортски игри за најмладите

 

Под мотото „Сите заедно спортуваме и се забавуваме“, Детската градинка „Детска радост“ ги одржа традиционалните спортски игри, во соработка со Отворени забавни фудбалски школи и Спортек. Спортските игри се одржаа на спортското игралиште во ОУ „Стив Наумов“.

Децата од големите групи учеа, другаруваа и се забавуваа преку спортски игри.

На настанот присутни беа претставници од Детската амбасада Меѓаши, ПОУ Иднина, Дневниот центар Железара, родители и наставници.

За учество и соработка во Проектот директорката на „Детска радост“ подели дипломи.


31.05.2016

Air Force 1 Sage Low

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree