Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Спортски забавни игри

 

На стадионот „Металург“ во н.Автокоманда се одржа традиционалниот спортски забавен настан во организација на ЈУГД „Детска Радост“ и отворени Забавни Фудбалски Школи( Open Fun), а со поддршка на општина Гази Баба.

Во игрите учествуваа 160 дечиња од големите групи од сите објекти од градинката „Детска Радост“, а како гости на настанот присуствуваа дечиња од градинките „Мини Фини Буџетчиња“ и „Фидани“.

Градоначалникот Тони Трајковски го прогласи овој спортски настан за отворен и на дечињата им порача да бидат што повеќе активни во спортските активности.


06.04.2016

 

 

 

『アディダス』に分類された記事一覧

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree